PoradniePoradnia ginekologii i położnictwa

Ginekologia jest dość szerokim pojęciem, obejmującym zarówno profilaktykę, jak i leczenie rożnych dolegliwości w obrębie piersi oraz żeńskich narządów rozrodczych. Profilaktyka ginekologiczna skupia się przede wszystkim na wykonywaniu okresowych badań diagnostycznych.

Kontrolne badania ginekologiczne powinny być wykonywane nie rzadziej niż raz w roku. Oprócz wywiadu lekarskiego obejmują:

  • cytologię, czyli wymaz pobierany z błony śluzowej szyjki macicy ( pierwsze ok. 25 roku życia lub po rozpoczeciu współżycia ) . Badanie powinno być wykonywane raz w roku.
  • USG dopochwowe – co najmniej raz w roku, przy czym najlepszy moment na badanie przypada na kilka dni po zakończeniu menstruacji.
  • USG jamy brzusznej – wykonywane wówczas, gdy pacjentka nie rozpoczęła jeszcze współżycia. Tego typu badanie służy także do określenia prawidłówości w rozwoju płodu w czasie trwania ciąży - powinno być wykonywane co najmnie trzy razy.
  • USG piersi – optymalnym momentem do przeprowadzenia tego badania ginekologicznego jest pierwsza faza cyklu. Badanie powinno być wykonywane raz w roku.

Zapewniamy kompleksową diagnostykę i leczenie chorób kobiecych, opiekę nad kobietą ciężarną, leczenie zaburzeń hormonalnych, profilaktykę i diagnostykę chorób szyjki macicy, stanów zapalnych, nowotworów narządów płciowych oraz opiekę nad kobietą w okresie menopauzy.

Przygotowanie do wizyty ginekologicznej

Harmonogram pracy poradni:

lek. med. Anna Aptowicz
specjalista ginekolog 
poniedziałek 15.00 - 20.00 
czwartek 9.00 - 20.00

lek. med. Maciej Kacprzak
ginekolog 
wtorek 15.30 - 20.00 

Rejestracja: 
pn - pt 8.00 - 20.00
sob: 8.00 - 14.00
tel.: 23 672 35 30 lub 23 672 35 31